Gdzie pasja spotyka się z praktyką

Tysiące przepracowanych godzin, setki modelowanych części, kilkanaście ukończonych projektów. Uczestniczyliśmy w projektach na każdym etapie powstawania samochodu. Zaczynając od modeli koncepcyjnych przez prototyp, SOP kończąc na zmianach części produkcyjnych.

Doświadczenie zbieraliśmy w Polsce, Niemczech, Anglii, Szwecji w eksteriorze oraz interiorze. Niewiele firm w Polsce może pochwalić się tak rzetelnym i bogatym doświadczeniem na polu surfacingu oraz koordynacji w automotive, jak my. Należymy do generacji, która w swojej pracy dba o element smart projektu. Bazujemy na aktualnych trendach, wspomagamy się aplikacjami do zarządzania, korzystamy z wideokonferencji burząc barierę jaką często w projekcie stanowi brak centralnego ośrodka.

Uważamy, że to nasze atuty gwarantujące terminowość oraz wysoką jakość. Gwarancją wszechstronności jest z kolei doświadczenie w pracy w mniej standardowych projektach, takich jak niewidoczne elementy karoserii, wnętrza reflektorów czy felgi.

W dziedzinie designu współpracujemy z nietuzinkową postacią Tadeuszem Jelcem, o współpracy, z którym marzy niejedna firma. Już w czasie studiów zwrócił na siebie uwagę samego Petera Stevensa — projektanta takich aut, jak McLaren F1 czy Jaguara XJR-15 (, w którego tworzeniu również brał udział Jelec). Dostał propozycję pracy w TWR, gdzie pierwsze zadanie było karkołomne — przestylizować Jaguara XJ w zaledwie 10 dni. Wywiązał się z niego na tyle dobrze, że zaproponowano mu pracę w Jaguar Design Studio. Dla Jaguara kreował wizerunek kolejnych generacji samochodów przez 30 lat. Obecnie we współpracy z firmą Spline podejmuje się realizacji nowych wyzwań w dziedzinie designu.

Tadeusz Jelec jako design manager monitorował projekty designu na przestrzeni ostatnich 25 lat w Jaguarze. Doskonale zna procesy oraz ramy, w których musi się trzymać by projekt zachował swój charakter, estetykę. Na przestrzeni lat udowodnił umiejętności w zarządzaniu zespołem, dbał o przepływ informacji w strukturze pionowej i poziomej. Przez swoje otwarte podejście i lekkość w przekazywaniu swojej olbrzymiej wiedzy wykształcił kolejne pokolenia designerów, koordynatorów, menedżerów.

Nasz zespół

mgr inż. Daniel Rzepliński

​W roku 2011 czyli tuż po ukończeniu studiów wyjechał do Niemiec gdzie zdobył pierwsze szlify w zawodzie. Swoją pracą zdobył zaufanie firmy Jaguar – gdzie przez kolejne 3 lata brał czynny udział w modelowaniu dobrze znanych nam wnętrz. Pomysłodawca i jeden z filarów, na których powstał Spline.

inż. Karol Kominek

Fachowiec posiadający ogromne pokłady wiedzy w zakresie modelowania. W swoim dorobku ma wiele projektów karoserii oraz wnętrz w których był głównym modelarzem. Ten bagaż doświadczeń zaowocował, gdy rozpoczął koordynowanie projektów karoserii w koncernie VWN. ​Współwłaściciel firmy Spline

inż. Piotr Wyderski

Doświadczony modelarz, który swój fach szlifował w wielu koncernach samochodowych. Posiada sporą wiedzę i umiejętności w pracy nad wnętrzami jak i karoserią. Koordynował zarówno pojedyncze części jak i całe projekty dla VWN. ​
Współwłaściciel firmy Spline. ​

MA Tadeusz Jelec

Karierę projektanta rozpoczął tuż po ukończeniu studiów w londyńskiej Chelsea School of Art and Design. Początkowo zatrudniony w firmie TWR . po pomyślnym zakończeniu projektu dla Jaguar Sport zaoferowano mu prace w macierzystym studio projektowym firmy Jaguar Cars gdzie pracował do Kwietnia 2019 roku zajmując stanowisko Design Manager’a w studio projektowym firmy​

Bartosz Płóciennik

Trafił do nas z polecania dziekan Katowickiej ASP doktor Marty Więckowskiej. Na każdym polu pokazuję zaangażowanie i łatwość w przyswajaniu nowej wiedzy. Hobbystycznie opanował Maya, w Spline zdobywa doświadczenie w zakresie Surfacingu.

mgr inż. Mateusz Sanakiewicz

Główny inżynier w zakresie konstrukcji elementów tworzywowych. Aktualnie współpracuję z firmą Jaguar.

mgr inż. Patryk Kosmala

Absolwent Politechniki Warszawskiej który od kilku lat modeluję w jakości której mogliby mu pozazdrościć. Bardziej doświadczeni koledzy. Gracz zespołowy który w trudnych chwilach potrafi stanąć na wysokości zadania.

Pracujemy na oprogramowaniu

Pracuj z ...